KHK ile atılan öğretmen Mehmet Dersulu, 8 aydır tutuklu yargılanıyor

KHK ile 13 yıllık öğretmenken işine son verilen ve Ankara’da “İşimizi geri istiyoruz” eylemine katıldığı için 8 buçuk aydır tutuklu yargılanan Mehmet Dersulu’nun, cezaevinde sistematik olarak işkenceye uğradığı iddia edildi.

Yayınlanma: 10.05.2021 - 04:00
KHK ile atılan öğretmen Mehmet Dersulu, 8 aydır tutuklu yargılanıyor
Abone Ol google-news

Dersulu’nun kardeşi Zehra Dersulu, “Bir ayda dört defa gardiyanların saldırısına uğradı. Son saldırı üç gün önce olmuş hücresine girip boğazını sıkmışlar saçlarından çekip yerlerde sürükleyerek tartaklamışlar. Daha önce de kolunu kırmaya çalışmışlardı. Bizler ailesi olarak sağlığından çok endişe ediyoruz” dedi. 

‘DAHA ÖNCE BERAAT ETMİŞTİ’

Dersulu’nun kardeşi Zehra Dersulu, ağabeyinin 13 yıl yaptığı öğretmenlik hayatında soruşturma dahi geçirmediğini dile getirerek “2017 yılının şubat ayında KHK ile bir gecede ihraç edildi. Evde oturup kaderine razı olmak yerine direnmeyi seçti. Çünkü ailem onu bin bir zorluklarla okutmuştu. Direnmeyi seçtiği için defalarca işkence, gözaltı ve komplolara maruz kaldı. Bu komplolarla açılmış örgüt üyeliği davasından beraat etmesine rağmen aynı suçlamayla yine dava açılarak bu kez tutuklandı” dedi. Dersulu’nun avukatı Fatih Gökçe ise gerekli yerlere suç duyurusunda bulunduklarını dile getirdi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler