Kılıç, Kanadoğlu'ndan tazminat kazandı

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, bir konuşmasında ''kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'' iddiasıyla Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'na açtığı davada, 5 bin TL manevi tazminat kazandı.

04 Haziran 2009 Perşembe, 09:41
Abone Ol google-news

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, bir konuşmasında ''kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'' iddiasıyla Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'na açtığı davayı kazandı. Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, Kılıç'ın avukatı Mehmet Doğan Yalım ile Kanadoğlu'nun avukatı Ahmet Çörtoğlu katıldı.

Avukat Yalım, daha önceki iddialarını tekrarlayarak, davanın kabul edilmesini talep ederken avukat Çörtoğlu ise davanın reddine karar verilmesini istedi.

Yargıç Mahmut Ülgey, davanın kısmen kabul edildiğini belirterek, Sabih Kanadoğlu'nun, Haşim Kılıç'a yasal faiziyle birlikte 5 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Denizli'deki bir konferansta yaptığı konuşmada, ''Haşim Kılıç, gerçekte layık olmadığı bir mevkiye getirilen, hukukçu da olmayan...'' şeklindeki sözleri nedeniyle Sabih Kanadoğlu aleyhine 10 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.