Kim Jong-un'un üvey abisinin suikastı için ödediği para ortaya çıktı: 90 dolar

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un suikast sonucu öldürülen üvey abisi Kim Jong-nam'ın cinayetinde rol aldığı sanılan Endonezyalı kadına 90 dolar ödendiği ortaya çıktı

25 Şubat 2017 Cumartesi, 13:08
Abone Ol google-news
<video:683911>

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un üvey abisi Kim Jong-nam'a ölümüyle bağlantılı şüphelilerden biri olan Endonezyalı kadına 90 dolar ödendiği ortaya çıktı. Associated Press'in haberine göre suikastı bir kamera şakası sandığını iddia eden Endonezyalı şüpheliye cinayet için 90 dolar ödendiği bildirildi.

Kim Jong-nam, 13 Şubat'ta Kuala Lumpur'daki uluslararası havalimanında uğradığı saldırının ardından hayatını kaybetmişti. Olayın ardından Endonezya, Vietnam, Malezya ve Kuzey Kore vatandaşı 4 kişi gözaltına alınmıştı. Siti Aishah adlı Endonezyalı kadın verdiği ifadede olayın yabancı ajanlar tarafından gerçekleştirilen bir suikast olduğundan haberdar olmadığını ve bu 'şaka'yı daha önce 3-4 defa daha yaparak ödeme aldığını savunmuştu.

Malezya'da Kimyasal Silahlar Analiz Merkezinde yapılan çalışmalar sonucu Kim Jong-nam'ın öldürülmesinde kullanılan kimyasal maddenin VX-sinir ajanı olarak bilinen öldürücü etkisi yüksek sinir gazı olduğu ortaya çıkmıştı.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un kardeşini sinir gazıyla öldürmüşler