Kocadan ilginç iddia!

İzmir Bornova'da, tartıştığı kocasından şiddet gördüğü ve vücudunda sigara söndürerek işkence edildiği iddiasıyla polise başvuran Elif Y, şikayetçi olduğu eşinin savcılık talimatıyla serbest bırakıldığını belirterek, ''Can güvenliğim yok, koruma talep edeceğim'' dedi.

10 Ağustos 2011 Çarşamba, 13:52
Abone Ol google-news

Elif Y, 1 yıldır evli olduğu kocası İsmail Y'den bir süredir şiddet gördüğünü, son olarak geçen hafta sonu yaşanan tartışma sonrası İsmail Y'nin başına şişeyle vurduğunu, saçından tutup yere yatırarak vücudunda sigara söndürdüğünü, çığlıklarını duyan komşuların sayesinde kurtularak, karakolda eşinden şikayetçi olduğunu belirtti.

Adli Tıp raporuna göre vücudunda 20'ye yakın sigara yanığı ve darp izi saptandığını ifade eden Elif Y, şikayeti üzerine gözaltına alınan kocasının, karakola geldikten birkaç saat sonra ifade verdikten sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldığını bildirdi.

Şiddet gördüğünü iddia ettiği kocasının serbest kalmasına tepki gösteren Elif Y, bugün Uşak'ta koca dayağından kaçan ve savcılıktan koruma isteyen bir kadının öldürüldüğü haberlerini gazetelerden okuduğunu söyleyerek, kendisinin de benzer bir durumda olduğunu ileri sürdü.

Yaşanan olaylar ve gelişmeler nedeniyle can güvenliğinin olmadığını, bu nedenle de bir arkadaşının evinde kaldığını sokağa çıkamadığını belirten Elif Y, ''Koruma talep edeceğim. Ama ne kadar çözüm sağlayabilir? Kocalarından korumaları için başvuran birçok kadının son dönemde uğradıkları saldırılar ortada. Bu duruma acilen bir çözüm bulunmalı'' diye konuştu. Elif Y, eşinden boşanmak için gerekli girişimleri başlatacağını, vücudunda kalıcı olan yaralar için de tazminat davası açacağını söyledi.

''Asıl şiddete maruz kalan benim"

Şikayet edilen eş İsmail Y. ise karısının hakkındaki iddialarını kabul etmeyerek, asıl şiddete kendisinin maruz kaldığını öne sürdü.

İsmail Y, kendinden 15 yaş büyük olan eşiyle gönül ilişkisi yaşadığını, ''hamile'' kaldığını söylemesi üzerine evlenme kararı alarak geçen yıl ağustos ayında evlendiklerini belirtti. Karısının kıskanç yapısı olduğunu, kendisine güvenmediğini ve ailesini ile iş yerindeki arkadaşlarını sürekli rahatsız ettiğini iddia eden İsmail Y, şunları ifade etti:
''Kazandığım parayı başkalarıyla yediğimi öne sürerek sürekli tartışma çıkarmaya, ailemi ve arkadaşlarımı telefonla arayarak itibarımı yok etmeye başladı. Huzurlu bir evliliğimiz kalmadı, bu nedenle boşanmak istiyorum. Olay günü de 'Paraları kimle yiyorsan git onun yanında kal' diyerek tartışma çıkardı, üzerime saldırdı. Tartışma büyünce ikimiz de evden çıktık, bir daha eve dönmedim. Tartışmanın yaşandığı günün bir gün sonrası karım karakola başvurarak kendisine işkence yaptığımı, üzerinde izmarit söndürdüğümü söylemiş. Böyle bir olay yaşanmadı, iftira atılıyor.''

Tartışmalarda karısının kendisine saldırdığını öne süren İsmail Y, ''Ben kendisine hiç bir şiddet uygulamadım, tartışmalarımızda o bana şiddet uyguladı, üzerime saldırıp yüzümü, kolumu tırmaladı. Boşanmak istediğimi kendisine söyledim, tazminat almak için asılsız iddialar ortaya atıp, basına vererek baskı yapmaya çalışıyor. Asıl şiddete maruz kalan benim. Bana ulaşmasını engellemek için numaramı bile değiştirdim. Savcılığa ben başvuracağım, boşanmak istiyorum'' diye konuştu.