Konuk bakan fenalık geçirdi

Burkina Faso Dışişleri ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Djibrill Yipene Bassole, Dışişleri Bakanlığında, Bakan Ahmet Davutoğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısında baygınlık geçirmesinin ardından kontrol amacıyla hastaneye kaldırıldı.

09 Mayıs 2013 Perşembe, 13:18
Abone Ol google-news

İkili temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen Burkina Faso Dışişleri ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Djibrill Yipene Bassole, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısı sırasında kısa süreli baygınlık geçirerek düştü.

Davutoğlu'nun müdahalesiyle ayağa kalkan Bassole, olayın ardından kısa bir süre basın toplantısı salonunda dinlendirildi. Konuk Dışişleri Bakanı daha sonra Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülürken, Davutoğlu da Bassole ile hastaneye gitti. Bassole'nin daha önce gribal enfeksiyon geçirdiği ve gün içinde ilaç kullandığı, yorgunluğa bağlı olarak da baygınlık geçirdiği öğrenildi.

Konuk bakanı tutmaya çalışırken kürsünün çarpmasıyla ayağında sıyrık oluşan Bakan Davutoğlu da ayağına bakılması için hastaneye götürüldü. Davutoğlu, tedavinin ardından hastaneden ayrıldı.