Konya Selçuk Üniversitesi'nde yangın

KONYA Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde yangın çıktı. 3 bloktan oluşan 2 katlı fakültenin çatı katında başlayan ve bazı derslikler ile idari katlara da sıçrayan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 14:36
Abone Ol google-news

KONYA Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde yangın çıktı. 3 bloktan oluşan 2 katlı fakültenin çatı katında başlayan ve bazı derslikler ile idari katlara da sıçrayan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.
Yangın, saat 13.15 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Alaeddin Keykubat Kampusu içerisinde bulunan Veterinerlik Fakültesi’nde meydana geldi. Derslik ve idari bölümlerin bulunduğu 3 bloktan oluşan 2 katlı fakültenin tadilat yapıldığı öğrenilen çatı katında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Fakülte binasında çalışan görevliler ve işçiler tahliye edilirken, polis ve itfaiye ekiplerine bilgi verildi. Çatının tamamını saran alevler bazı derslik ve idari bölümlere de sıçradı. Kısa sürede gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. İçerdeki laboratuarlarda kimyasal madde bulunması üzerine itfaiye ekipleri patlama ihtimaline karşı önlem aldı. Konya Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi ve Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’ne ait 7 itfaiye aracının müdahale ettiği yangını söndürmek için çalışma başlatıldı.

FAKÜLTEDEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINARAK SÖNDÜRÜLDÜ

Konya'daki Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin çatı katında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1.5 saat süren çalışması sonucu kimyasal maddelerin bulunduğu laboratuvarlara ulaşmadan kontrol altına alınarak söndürüldü. Bir itfaiye erinin müdahale sırasında dumandan zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı yangının sunta kullanılan ve pürmüzle yakılarak döşenen membran çatı kaplama yapılırken malzemelerin tutuşması sonucu başladığı bildirildi.

Yangında çatının tamamen yandığı ve çatı katına yakın olan bazı dersliklerin kısmi olarak zarar gördüğü belirtildi. İnceleme yapan ve bilgi alan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hasan Kürşat Güneş, fakültelerde her yıl düzenli olarak tadilat yapıldığını belirterek, "Veterinerlik Fakültesi binasındaki tadilat sırasında da çatıya döşenen malzemeler biranda alev almış ve kısa sürede çatıyı kaplamış. İtfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek müdahale etti ve yangını kontrol altına aldı. Çok şükür can kaybımız ve yaralanan yok" dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.