Kurtuluş öyküsü yarım kaldı

Van depreminde kendisine siper olan kişi sayesinde yeniden hayat bulan 13 yaşındaki Yunus'un kurtuluş öyküsü yarım kaldı. Enkazdan sağ salim çıkarılan Yunus, hastaneye kaldırılırken aldığı yaralar nedeniyle iç kanama geçirerek yaşamını yitirdi.

25 Ekim 2011 Salı, 06:21
Abone Ol google-news

Cumhuriyet tarihinin en ağır deprem felaketlerinden birinin vurduğu Van'dan yine bir kötü haber geldi. Depreme bir internet kafede yakalanan ve mucize eseri enkazdan çıkartılan 13 yaşındaki Yunus, ambulansla Erzurum'a sevk edilirken hayatını kaybetti.

İsimsiz bir kişinin gövdesi, Yunus Geray'a siper olmuş, bu sayede beton yığınlarıın altında kalmaktan kurtulmuştu, ancak aldığı ağır yaralar nedeniyle enkazdan çıkarılmasının ardından bilincini yitirdi. Hastaneye kaldırılırken de kalbi durdu, ve yaşama veda etti.

Yunus'un babası Yusuf Geray, oğlunun enkazdan kol, bacak ve boyun kırıklarıyla çıkarıldığını belirterek olanları gözyaşları içinde şöyle anlattı:

"Enkazdan çıkarıldıktan kısa süre sonra baygınlık geçirdi. Bir kadın doktor iç kanama geçirdiğini söyledi ve hemen Erzurum'a sevk etti. Hemen ambulansla Ağrı Devlet Hastanesi'ne doğru yola çıktık. Ancak Ağrı'ya varmadan hayatını kaybetti. Kalbi durdu."

Yunus dün saat 14.00'te toprağa verildi. 9 çocuğu olduğunu, Yusuf'un 8. çocuğu olduğunu ve ilköğretim 4. sınıfa gittiğini söyleyen baba "Erciş'teki evimizde hiç hasar yok. İnternet kafeye gitmeseydi belki de ölmeyecekti. Ailemizin tek kaybı oğlum oldu." dedi.

 

İLGİLİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ