Lenovo, bu sefer Windows 10 mobil telefonu ile geliyor

Bu zamana kadar Android tarafında tercihini kullanan Çinli Lenovo, bu sefer bir ilke imza atarak tercihini Windows 10 mobil tarafında kullanıyor.

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 15:08
Abone Ol google-news

Bu zamana kadar tamamen Android platformuna ürünler üreten Lenovo, artık tercihini Windows 10 mobilden yana kullanıyor. Şirket kurumlara yönelik ürünü olan  SoftBank 503LV akıllı telefon modelini açıkladı.
Son zamanda Windows 10 mobil tarafı kullanıcılar tarafından oldukça az seviyede tercih ediliyor. Microsoft uzun yıllar destek vereceğini açıkladığı sisteme birçok üretici hala soğuk yaklaşıyor. Ama bazı çalışmalarda yok değil elbette.


Lenovo Japonya kullanıcılarına yönelik sunacağı ürünü  SoftBank 503LV ile bir farklılık yaratmak istiyor. Donanım tarafında ekran olarak  5 inçlik 720p IPS ekrana sahip olan akıllı telefon, 8 çekirdekli Cortex-A53 çekirdeğinden oluşan Snapdragon 617 yonga seti ile hayat buluyor. RAM miktarı olarak 3GB olan ürün 32GB arttırılabilir kapasiteyle geliyor. Ön kısımda 5MP selfie kamerası arkada ise 8MP kamera tercih edilmiş. 2250mAh batarya ile iyi bir pil ömrü hedeflenirken, 7.66mm kalınlık ile tasarımda incelik yakalanmış.
Ekim ayında piyasada olacak telefonun Japonya dışındaki ülkelerde olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Lenovo, Microsoft’un büyük sunucu tedarikçilerinden biri oldu