Levent Ersöz yoğun bakımda

Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul Metris cezaevinde tutuklu bulunan ve dün kalp rahatsızlığı geçiren emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün yoğun bakımda olduğu bildirildi.

18 Ocak 2009 Pazar, 07:48
Abone Ol google-news

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün, kalp rahatsızlığı nedeniyle sevkedildiği hastanede yoğun bakımda tedavi altına alındığı bildirildi.

Levent Ersöz'ün avukatı Gülten Güven, müvekkilinin, Kartal Koşuyolu Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altında olduğunu öğrendiğini, ancak sağlık durumuna ilişkin net bir bilgi sahibi olmadığını söyledi.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden de Ersöz'ün sağlık durumuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ersöz, kalp rahatsızlığı nedeniyle Metris Cezaevi'nden, önce Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, buradan da Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkedilmişti.
 

"Babam uyutuluyor"

Tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden kalp rahatsızlığı nedeniyle Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Levent Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz, hastane önünde bekleyen basın mensuplarına babasının sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Fulya Ersöz, ''Her şeyden önce insani bir durum söz konusu. Babamın kendisi kalp hastası. Bir damarının yüzde 91'i tıkalı. Eskiden başka bir damarında stent takılıydı. Aile olarak anjiyo yapılmasını talep ediyoruz. Şu an hayati tehlikesi var. Kendisi yoğun bakımda ve uyutuluyor. Önce kalp rahatsızlığının sonra da prostat sorunun giderilmesini istiyoruz'' dedi.