Madama Butterfly operası Mersin'de sahnelenecek

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin Madama Butterfly operasını sahneleyecek.

09 Mayıs 2013 Perşembe, 09:27
Abone Ol google-news

MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, Amerikalı yazar Luther Long'un aynı adlı kısa öyküsünden operaya uyarlanan, librettosunu L. Illica ve G. Giacosu'nun yazdığı G. Puccini'nin "Madama Butterfly" operası, MDOB şeflerinden Vladimir Lungu yönetiminde 14 Mayıs'ta saat 20.00'de Mersin Kültür Merkezi'nde sahne alacak.

Aytaç Manizade'nin rejisiyle Melih Öztürk'ün sahneye koyduğu eserin dekor ve kostüm tasarımı İsmail Dede'ye, ışık tasarımı Tarı Deniz'e ait. Eserin koro şefliğini ise Serhat Kaya yapacak.

Operada başlıca rolleri Işıl Azaz, Ayşe Pınar Balay, Zeynep Tatlıpınar Kağnıcı, Bülent Bezdüz, Arda Aktar, Andrei Yevtushenko, Mustafa Özer, Serkan Karagöz, Kenan Şahin, Hasan Berk, Levent Yetkin, Yusuf Ziya Büyükaslan, Ercüment Şirin, Gülçin Altaş, Melahat Yavuz, Itır Gözde Tuyan, Nihan Evren dönüşümlü olarak paylaşıyor.

MDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, dünya opera edebiyatının eşsiz eserlerinden birisi olan Madama Butterfly eserini sanatseverlerle buluşturmak ve onlara sezonun son günlerinde bir başyapıtı takdim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.