Mektuplu cinsel istismara 39 yıl hapis

Kastamonu'da 14 yaşındaki kız çocuğuna zorla mektup yazdırıp, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan tutuklu sanığa, 39 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

25 Şubat 2013 Pazartesi, 12:12
Abone Ol google-news

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, 62 yaşındaki tutuklu sanık Muzaffer Bostancı ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan tutuklu sanık Muzaffer Bostancı savunmasında, K.B'nin(14) okula giderken para istediğini iddia ederek, ''Benden para yardımında bulunmamı isteyince, yardım ettim. Zorla yapmadım. Mektupların incelenmesini istiyorum. Daha sonra tekrar yanıma geldiğinde heyecanlıydı ve istiyordu. Ben de bir kereliğine ilişkiye girdim'' diye konuştu.

Sanığın avukatı, mektupların sanık Muzaffer Bostancı tarafından yazılmadığını belirterek, iddialara kesinlikle katılmadığını belirtti. Müvekkiliyle K.B. arasındaki ilişkinin rızaya dayalı olduğunu ileri süren sanığın avukatı, şunları kaydetti: ''K.B. 14 yaşında. Dolayısıyla 96 mektubu zorla yazmış olamaz. Müvekkilim yakalandığı zaman da bile cep telefonunda mesajlar mevcuttur. Müştekinin beden ve ruh sağlığının bozulduğuna dair hususları kabul etmiyoruz. Müvekkilimin tahliyesini talep ediyoruz''

Mahkeme heyeti, sanık Muzaffer Bostancı'nın 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 29 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmasından dolayı 9 yıl, tehdidinden dolayı 1 yıl 3 ay, toplamda ise 39 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

İddianameye göre, geçen yıl Kastamonu'nun Daday ilçesinde Muzaffer Bostancı, aynı köyde yaşayan K.B'ye cinsel istismarda bulunmuştu. Ailesine söylememesi için ilişki sırasında çekilen fotoğraflarla Bostancı tarafından tehdit edilen K.B, zorla mektup yazdırılan mektuplarla defalarca cinsel istismara uğramıştı.