Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den şiddetli sağanak yağış uyarısı geldi. Özellikle kıyı Ege'de etkili olacak yağışlar gece boyunca şiddetini arttırarak devam edecek.

17 Aralık 2014 Çarşamba, 10:34
Abone Ol google-news

Meteoorloji'den gelen son dakika verilerine göre bugün yurdun özellikle kıyı kesimlerinde şiddetli yağışlar bekleniyor. Yağışlar, kıyı Ege'de etkisini arttırarak gece boyunca devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde yağmur ve sağanak şeklinde başlayan yağışların, öğleden sonra

    Çanakkale'nin güney ve batısında
    Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde, akşam ve gece saatlerinde, İzmir,  Aydın,  Muğla'da, yarın sabah saatlerinden itibarense Antalya'da kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğini açıkladı.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

KIYI EGE'DE ŞİDDETLİ YAĞMUR UYARISI

İzmir'de Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü, bugün Ege kıyılarında şiddetli rüzgar ve sağanak yağmur uyarısı yaptı.

0612kucuk.20141217120753.png

1218kucuk.20141217120802.png

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada bugün sabah ilk saatlerde Ege'nin kuzeybatı kesimlerinde yağmur ve sağanak şeklinde başlayan yağışların, öğleden sonra Çanakkale'nin güney ve batısında, Balıkesir'in Edremit körfezi çevresindeki ilçelerinde, akşam ve gece saatlerinde, İzmir ve Aydın il genelinde kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi. Yağmurun metrekarede 50 kilograma kadar ulaşabileceği belirtilirken vatandaşların ani sel, su baskını, kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA  
 
Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin batısının zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Edirne, Çanakkale ile Tekirdağ ve Balıkesir'in batı kesimlerinde, gece saatlerinde Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde güney ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi tahmin edilmektedir..    En Düşük (°C)    En Yüksek (°C)
BURSA    Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu         15
EDIRNE    Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra ve gece saatlerinde kuvvetli olması beklenmektedir.         13
ISTANBUL    Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Avrupa Yakası ile zamanla il geneli yağmurlu         15
KIRKLARELI    Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; gece saatlerinde kuvvetli olması beklenmektedir.         13

EGE  
 
Çok bulutlu, Kıyı Ege ile zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
A.KARAHISAR    Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu         8
DENIZLI    Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu         12
IZMIR    Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuzey kıyıları ile akşam saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.         16
KUTAHYA    Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu         9

AKDENİZ  
 
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Antalya çevreleri ile gece saatlerinden sonra bölgenin batısının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ADANA    Çok bulutlu         20
ANTALYA    Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı         18
HATAY    Parçalı zamanla çok bulutlu         14
MERSIN    Çok bulutlu         20

İÇ ANADOLU
  
 Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA    Parçalı ve çok bulutlu         7
CANKIRI    Parçalı ve çok bulutlu         6
ESKISEHIR    Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu geçecek. Bu sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.         8
KONYA    Parçalı ve çok bulutlu         6

BATI KARADENİZ 
 
 Çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinden sonra Zonguldak, Düzce, Bolu, Bartın ve Karabük çevrelerinin yağmurlu geçeceği bekleniyor. Bu sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
BOLU    Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu         10
DÜZCE    Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu         12
KARABUK    Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu         11
ZONGULDAK    Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu         13

ORTA ve DOĞU KARADENİZ  

 Parçalı zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
CORUM    Parçalı zamanla çok bulutlu         7
SAMSUN    Parçalı zamanla çok bulutlu         17
TOKAT    Parçalı zamanla çok bulutlu         10
TRABZON    Parçalı zamanla çok bulutlu         17

DOĞU ANADOLU 
 
 Parçalı, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZURUM    Parçalı ve çok bulutlu         3
HAKKARI    Parçalı ve çok bulutlu         7
MALATYA    Parçalı ve çok bulutlu         11
VAN    Parçalı ve çok bulutlu         7

GÜNEYDOĞU ANADOLU
  
 Parçalı, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
BATMAN    Parçalı, zamanla çok bulutlu         13
DIYARBAKIR    Parçalı, zamanla çok bulutlu         14
GAZIANTEP    Parçalı, zamanla çok bulutlu         12
SANLIURFA    Parçalı, zamanla çok bulutlu         15