Müzisyen Melike Şahin'in 'bayram hediyesi' sosyal medyada beğeni topladı

Şarkıcı ve söz yazarı Melike Şahin, sosyal medya hesabından bayrama özel şarkı söylediği bir videoyu paylaştı. Video, kısa sürede binlerce kez izlendi ve sosyal medyada beğeni topladı.

15 Mayıs 2021 Cumartesi, 15:47
Müzisyen Melike Şahin'in 'bayram hediyesi' sosyal medyada beğeni topladı
Abone Ol google-news

Müzisyen ve söz yazarı Melike Şahin, Twitter hesabından bayrama özel, kamera karşısına geçip şarkı söylediği bir video paylaştı. Şahin, videoyu "Bayram hediyeniz burada dursun"  sözleriyle takipçilerinin beğenisine sundu.

Şahin'in 'Aşkımı sakla' şarkısını seslendiriği paylaşım, sosyal medyada beğeni topladı. Video, kısa sürede 330 binden fazla izlendi, yaklaşık 17 bin beğeni aldı.

Ünlü şarkıcının paylaşımı şu şekilde:

MELİKE ŞAHİN KİMDİR?

Melike Şahin, 1989, İstanbul doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. Müzik kariyerine, öğrenciliği boyunca soprano olarak dahil olduğu Müzik Kulübü Klasik Müzik Korosu’nda başladı. 2011 senesinde başlattığı Kamuran Kolçak ve Gönül Dostları isimli projesi ile nostaljik pop eserlerinden oluşan bir repertuvarla konserler verdi.

2011 senesinde  BaBa ZuLa ile yolları kesişti ve ilk konserini Berlin’de verdi. O günden 2017 mayıs ayına dek BaBa ZuLa ile  Türkiye ve Avrupa’nın pek çok şehrinde;  Meksika, Hindistan ve Avusturalya’da 250’nin üzerinde konser verdi. Baba Zula’nın 2014’te yayımladığı son stüdyo albümü 34 Oto Sanayi’de, hem vokal hem de söz yazarı olarak yer aldı.

2017 Cannes Film Festivali’nde, müziklerinde imzası olduğu Tony Gatlif’in son filmi Djam’in dünya prömiyeri öncesinde konser verdi ve filmin soundtrack albümü için üç şarkı seslendirdi. Aynı sene içinde Selda Bağcan ile verdikleri konserlerle tanınan İsrailli grup Boom Pam ile birlikte sözleri Melike’ye ait olan  “Beni Yalnız Koma” adlı teklileri yayınlandı.

2017 Kasım ayında Sony Music etiketiyle Deli Kan adlı ilk şarkısını yayınladı. Kayıtları Erekli & Tunç Stüdyosu’nda Baran Göksu tarafından gerçekleştirilen parçanın sözleri Melike Şahin’e, bestesi Melike Şahin ve Cihan Mürtezaoğlu’na, düzenlemesi ise yine Cihan Mürtezaoğlu imzası taşıyor.

Sanatçı şu sıralar Melik Şah ve Saz Arkadaşları ismiyle klasik alaturka ve arabesk eserler seslendirdiği konserler vermeye ve ilk albümü ‘Merhem’ için çalışmalarına devam etmekte.

2018 yılı Mayıs ayında Sony Music etiketiyle “Sevmek Suçsa Suçluyum” teklisi yayınlandı. Şarkının klibini dünyaca ünlü yönetmen Tony Gatlif çekti.