ÖDP'den özgürlük ve adalet yürüyüşü

Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP), KCK soruşturması çerçevesinde yapılan gözaltılara bugün tepki yürüyüşü gerçekleştirecek.

26 Kasım 2011 Cumartesi, 10:33
Abone Ol google-news

ÖDP'den yapılan yazılı açıklamada, hükümetin Türkiye'yi açık hava hapishanesine dönüştürdüğü savunularak, "İzleniyoruz, dinleniyoruz, mesnetsiz iddialarla gözaltına alınıyoruz, ne için yargılandığımızı bilmeden tutuklanıyoruz. Milletvekilleri, belediye başkanları, parti başkanları, gazeteciler, aydınlar, öğrenciler içeride. Uzun tutuklamalar bir işkenceye dönüşmüş durumda" denildi. AKP'nin Özel Yetkili Mahkemeler eliyle muhalefet eden herkesi "KCK operasyonu", "Ergenekon operasyonu", "Devrimci Karargah operasyonu", "Hopa soruşturması" adı altında sindirmeye çalıştığının iddia edildiği açıklamada şöyle denildi:

"Şimdi, 'özgürlük ve adalet' şiarıyla yürümenin günüdür. Çağrımız özgürlük ve adalet isteyenleredir. Taleplerimiz nettir. Özel Yetkili Mahkemeler kaldırılsın. Terörle Mücadele Yasası kaldırılsın. Gözaltılara son verilsin. Tutuklular serbest bırakılsın."
"Özgürlük ve adalet için", bugün saat 14.00'de ÖDP Genel Başkanı Alper Taş'ın da katılımıyla, İstanbul Mecidiyeköy metro durağında buluşacak olan ÖDP'liler, tek sıra halinde Taksim tramvay durağına yürüyecek.