ÖDP'den seçim yürüyüşü

Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (ÖDP) Ankara milletvekili adayları, Kızılay'da buluştu.

16 Nisan 2011 Cumartesi, 14:34
Abone Ol google-news

Güvenpark'ta toplanan ÖDP'nin Ankara teşkilatı üyeleri ve milletvekili adayları, buradan, ellerinde ''ÖDP'ye verilecek her oy gelecek için bir umut ışığıdır. Oyunuz boşa gitmesin. Devrimciler Var'' yazılı pankartla ve çeşitli sloganlar eşliğinde Sakarya Meydanı'na yürüdü.

ÖDP Ankara İl Başkanı Cevat Özdemir, burada yaptığı açıklamada, partilerinin sokaklarda büyüyen sesten aldığı güçle seçimlere hazırlandığını ifade etti.

Özdemir, bugün başlattıkları ''yürüyüşlerini'' Ankara'nın en ücra köşelerine, mahallelerine ve üniversitelerine taşımaya kararlı olduklarını anlattı.

Ankara adaylarının yüzde 40'a yakının kadınlardan oluştuğunu bildiren Özdemir, toplumsal muhalefetin, gençliğin yükselen devrimci muhalefetinin temsilcilerinin listelerinde yer aldığını söyledi.

Ülkenin yıllardır ''sağcılar'' tarafından yönetildiğini belirten Özdemir, ''12 Eylül faşist darbesi ile devrimcileri ezerek sağın önünü açtılar ve bugünkü düzeni yarattılar'' diye konuştu.

ÖDP'nin Ankara 1. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı Emin Koramaz da ülkenin yıllardır ''para babaları'' tarafından yönetildiğini savunarak, sosyalizmi seçenlerin ''işsizlik ve yoksulluk kader değildir'' diyeceklerini söyledi. Koramaz, ''12 Haziran'da bu ülkede devrimciler de var'' diye konuştu.

ÖDP üyeleri, daha sonra dağıldı.