Öldürdüğü çocuklarının üzerine sizi seviyorum yazdı

3 çocuğunu öldürüp sonra intihar eden İngiliz kadın hakkında yeni bulgulara ulaşıldı. İngiliz kadının olaydan bir gün önce kocasını bıçakladığı ve kocanın bu bilgiyi çocuklarının bakım evine gönderilmesini önlemek için polisten sakladığı saptandı.

21 Kasım 2014 Cuma, 10:29
Abone Ol google-news

İngiltere'nin Lowestoft kentinde 2013 yılında 3 çocuğunu öldüren ve daha sonra intihar eden kadın hakkında yeni bulgulara ulaşıldı.

İngiliz kadının olaydan bir gün önce kocasını bıçakladığı ve kocanın bu bilgiyi çocuklarının bakım evine gönderilmesini önlemek için polisten sakladığı saptandı.

Geçen yıl 3 çocuğunu öldüren ve sonra intihar eden 23 yaşındaki İngiliz kadın hakkında yeni bulgulara ulaşıldı. 

Cinayeti işlemeden bir gün önce kendisini aldatan eşi ile kavga ettiği belirlenen Fiona Anderson’ın o gün kocasını bıçaklayarak yaraladığı tespit edildi.
 
Yürütülen soruşturma kapsamında açıklamalar yapan yetkililer, cocukların vübcutlarına “Sizi seviyorum” yazan ve çocuklarının adlarını da kendi vücuduna yazan hamile kadının çocukları 3 yaşındaki Levina, 2 yaşındaki Addy, ve 11 aylık Kyden’ı küvette boğarak öldürdüğü belirledi.
 
Kocasının bıçaklanma konusunda polise verdiği ifadede gerçekleri anlatmadığını saptayan yetkililer, kocanın daha sonra Anderson’ı korumak için yalan söylediğini itiraf ettiğini açıkladı. Ayrıca kocanın bu bilgiyi çocuklarının bakım evine gönderilmesini önlemek için polisten sakladığı saptandı.
 
Mahkemede çocukların korunması ile yükümlü kurumun olay ile ilgili hazırladığı rapora da yer verildi. Rapora göre, olaydan bir gün önce gerçekleşen bıçakla yaralama vakası doğru bir şekilde yetkililere bildirilseydi ve 3 çocuk koruma altına alınsaydı bu trajedinin yaşanmayacağı iddia edildi.