Ömer Halisdemir’in silah arkadaşı Çukurca'da şehit oldu

Çukurca ilçesi Kuzey Irak sınırında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Yahya Acar’ın acı haberi baba ocağına ulaştı. Yahya Acar’ın, 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in silah arkadaşı olduğu öğrenildi.

29 Eylül 2017 Cuma, 15:28

 


Türkiye-Irak sınır hattında PKK ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Özel Kuvvetlerde görevli Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar (41) şehit oldu.

4 askerin de yaralandığı çatışmada 3 PKK'li öldürüldü. Çatışmada şehit olan evli ve 4 çocuk babası Yahya Acar için bugün Şırnak Jandarma 23. Tümen Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. Özel Kuvvetlerde görevli olan Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar'ın şehit haberi, memleketi Samsun'un Havza ilçesi Mısmılağaç Mahallesi'nde oturan baba Aslan Acar'a verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen baba Acar, gözyaşlarını tutamadı. Güçlükle ayakta duran baba Aslan Acar'ın evine Türk bayrakları asıldı.

“HEPİMİZ BU VATAN İÇİN ÖLMEYE HAZIRIZ”

Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar'ın, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Ömer Halisdemir'in silah arkadaşı olduğu öğrenildi. Şehit Yahya Acar'ın cenazesi memleketi Samsun'un Havza ilçesinde, yarın öğle namazını müteakip Kevser Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Mısmılağaç Mahallesi'ndeki aile kabristanlığına defnedilecek.

BİR ACI HABER DE AĞRI’DAN
Ağrı Doğubeyazıt ilçesinde yürütülen operasyonlarda bir güvenlik korucusu şehit oldu bir güvenlik korucusu da yaralandı Çatışmada 4 terörist de öldürüldü.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada; “25 Eylül 2017 tarihinde Doğubayazıt İlçesi Yaygınyurt Köyü Civarında 3 Afganlı göçmenin bölücü terör örgütü mensuplarınca vurularak öldürülmesinin ardından İl Jandarma Komutanlığınca bölgede başlatılan geniş çaplı operasyonlarda; 28 Eylül 2017 Perşembe günü Güngören Köyü civarında teröristlerle sıcak temas sağlanmış, 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Çatışmalarda 1 güvenlik korucusu şehit olmuş, 2 güvenlik korucusu yaralanmıştır. Bölgede geniş çaplı operasyon devam etmektedir” denildi.