Para çektikten sonra lastiğiniz patlarsa dikkat

İKİTELLİ’de bir bankadan para çeken vatandaşların otomobillerinin lastiğini patlatarak, içinde para bulunan çantalarını çalmaya çalışan Gürcistan uyruklu 4 şüpheli, polisin dikkati sayesinde yakalandı.

23 Nisan 2015 Perşembe, 14:28
Abone Ol google-news
Zanlılarla birlikte ele geçirilen, araçların lastiğini kısa sürede patlayarak havasının inmesini sağlayan içi boş çelik iğneler deneyimli dedektifleri bile şaşırttı.

POLİS FARK EDİP TAKİBE ALDI

İkitelli’de bulunan Masko mobilyacılar çarşısı içinde bir banka şubesi önünde devriye gezen polis ekipleri, durumundan şüphelendikleri 4 kişiyi izlemeye aldı. Şüphelilerden birinin, banka şubesinde beklediği diğerlerinin ise dışarıda telaşlı bir şekilde dolaştıkları tespit edildi. Yaklaşık 2 saat boyuncu takip edilen şüphelilerin, bankaya para çekmeye gelen bir kişinin otomobilinin lastiğine bir aparat yerleştirdikleri görüldü. Ancak bankaya para çekmek için giren kişi, banka içinde kendisini takip eden birini görerek işlem yapmadan çıkınca, peşindeki şüpheli de telaşla dışarı çıktı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

ELE GEÇİRİLEN APARAT POLİSİ BİLE ŞAŞIRTTI

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen Gürcistan uyruklu Genadı G.(49), Lega K.(25), Zurabı D.(33) ile Bakurı P.(33)’nin kullandıkları otomobilde yapılan aramada, araç lastiği patlatmakta kullanılan özel yapım aparatlar ele geçirildi. Çelikten imal edildiği öğrenilen özel aparatların içi boş, ucu sivri çubuklardan oluştuğu öğrenildi. Aparatların lastiğe girdikten sonra çubuğun içindeki delik sayesinde araç lastiklerinin havasını kısa sürede inmesini sağladığı belirtildi. Polis şüphelilerin araç lastiklerini patlattıktan sonra, yardım edecek gibi şüphelilerin yanına yaklaştığı ona fark ettirmeden para dolu çantayı çalarak kaçtıkları öğrenildi.

Şüpheliler, Sarıyer’de bir banka şubesi önünde aynı yöntemle parasını çaldıkları M.G. tarafından teşhis edildiler. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.