Pencere önünde yanışını izlediler

Aksaray'da biri bebek iki çocuğun öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı müstakil evde çıkan yangının altından dram çıktı... Çocukların dayısı Doğan: "Olay yerine gittiğimde alevlerden içeriye girmem imkansızdı. Pencereye yaklaştığımda yeğenim Bilal'in yalvarırcasına 'anne' diye sürekli bağırdığını işittim ama çaresizce onun ölümünü izledik" dedi.

15 Nisan 2014 Salı, 10:44
Abone Ol google-news

Aksaray'da müstakil evde çıkan yangında, biri bebek iki çocuğun öldüğü, 3 kişinin yaralandığı olayın altından aile dramı çıktı.

Olayın ardından Tarhan ailesinin yakınları yaşadıklarına hala  inanamıyor. Yanan evden geriye ise hiçbir şey kalmadı.

Çocukların dayısı Serdar Doğan, (36), yangının olduğu dakikalarda 5 yaşındaki yeğeninin koşarak yanına  geldiğini ve evlerinin yandığını söyleyince koşarak olay yerine gittiğini  söyledi.

Ne yapacağını bilemediğini hemen penceredeki korkulukları çıkartmaya  çalıştığını dile getiren Doğan, "Olay yerine gittiğimde alevlerden içeriye girmem  imkansızdı. Pencereye yaklaştığımda yeğenim Bilal'in yalvarırcasına 'anne' diye  sürekli bağırdığını işittim ama çaresizce onun ölümünü izledik" dedi.

- Çocukları için didinip durdu

Kız kardeşi su doldurmaya gittiği için ikiz çocuklarla ağabeylerinin  evde yalnız kaldığını, bu sırada yangının çıktığını anlatan Doğan, şunları  kaydetti:

"Çok acı çekiyoruz. İki yeğenim öldü. Yaralılardan durumu ağır olanlar  da var. Çocuklar, kız kardeşimin dünyasını renklendirmişti. Hele ikizlerin  dünyaya gelmesi ekonomik olarak onları zorlasa da mutluluk kaynağı olmuştu. Aylık  100 liraya iki odalı evde oturuyorlardı. 5 çocuğunun geçimini sağlamak için kız  kardeşimin eşi İstanbul'da kağıt topluyordu. Kimseye muhtaç olmamak için çırpınıp  duruyordu. Olay olduğunda da zaten ekmek parası için İstanbul'daydı. Yeğenlerimin  doğru düzgün ne oyuncakları ne elbiseleri oldu. Hep yokluk içinde büyüdüler ama  babaları onlar üzülmesin diye hep didindi durdu."

- "1 kuruş borcu kalsın istemezdi"

Yangının çıktığı evin sahibi İsmail Altuntaş, bir avlu içerisinde  kiracılarıyla hep birlikte yaşadıklarını aktardı. Kiracılarının çok dürüst  kişiler olduğunu vurgulayan Altuntaş, "Çocukları gördüğümde çok üzülürdüm.  Yaşıtları gibi her şeye sahip değillerdi. Nazım İstanbul'da kağıt toplardı. Dört  beş ay kirayı veremez sonra toplu getirirdi. Bazen ben 'para kalsın, sonra  verirsin' dememe rağmen 1 kuruş borcu kalsın istemezdi. Yanan ve küle dönen ev  umurumda değil keşke böyle bir olay olmasaydı" diye konuştu.

Ölen 2 kardeşin cenazesinin, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumuna  gönderildiği öğrenildi.

Hürriyet Mahallesi'nde müstakil evde çıkan yangında, biri bebek 2  çocuk ölmüş, 3 kişi de yaralanmıştı.