'PKK'nın polisi' Diyarbakır'da 'operasyon' yaptı!

PKK terör örgütü Diyarbakır'da yaptığı uyuşturucu operasyonuna ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

18 Ağustos 2014 Pazartesi, 12:20
Abone Ol google-news

PKK terör örgütünün gençlik yapılanması ve asayiş birimi olarak bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik–Hareketi (YDG-H) Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde ‘uyuşturucu operasyonu’ düzenledi.

Yüzü kapalı örgüt mensupları, girdikleri kahvehane ve sokaklarda silah çekip vatandaşları sıraya dizdi. YDG-H üyeleri esrar sattığından şüphelendikleri bazı kişileri sokak ortasında sopalarla dövdü. Örgüt arama, silah çekme ve dövme görüntülerini ise sosyal medya hesabından duyurdu.

IŞİD MİLİTANLARINI GÖZALTINA ALMIŞLARDI 

Geçen hafta Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki yol üzerinde arama noktası kurarak IŞİD militanı olduğu belirtilen 13 kişiyi yakalayan YDG-H, bu sefer Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 'uyuşturucu operasyonu' düzenledi. 1,5 yıl önce Şırnak’ın Cizre ilçesi ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kuruluşunu ilan ettikten sonra başta bölge il ve ilçeleri olmak üzere ülke geneline yayılan yapılanma, kendisini PKK’nın şehirdeki ‘askeri unsuru’ olarak tanımlıyor. Bünyesinde asayiş, ahlak veuyuşturucu gibi birimleri da olan örgüt, şehirdeki eylemleri organize ediyor.

KİMLİK KONTROLÜ YAPTILAR

YDG-H, dün gece Diyarbakır’ın dört merkez ilçesinden biri olan Sur ilçesindeuyuşturucu operasyonu düzenledi. Saat 21.00 sularında ilçenin en merkezi yeri olan Gazi Caddesi ve Melik Ahmet Caddesi’ne çıkan yüzleri kapalı ve silahlı YDG-H üyeleri, yoldan geçen vatandaşları durdurup kimlik sordu, esrar ya dauyuşturucu madde sattığından şüphelendiği kişileri bir süre gözaltında tuttu.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Daha sonra kahvehane veinternet kafelere giren örgüt mensupları, silah çekerek vatandaşları sıraya dizdi. Kimlik kontrolü yapan yüzü kapalı kişiler, bazı vatandaşları gözaltına aldı. YDG-H üyeleri, bu sırada esrar sattığı, torbacılık yaptığından şüphelendikleri bazı kişileri sopalarla dövdü. Örgüt daha sonraoperasyon görüntüleri internetten paylaştı. Görüntülerde YDG-H üyelerinin bazı kişileri sopalarla dövdüğü, silah çektiği, sıraya dizdiği görülüyor.