'Provokatör' suçlama mesajlarını silmek zorunda kaldı

Sosyal medyada kim olduğu belli olmayan ve perde arkasına saklanarak AKP'nin "Fuat Avni"liğini yapan bir hesabın yazdığı iftiraları dikkate alan Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan iftira dolu mesajlarını sildi.

14 Mart 2016 Pazartesi, 18:31
Abone Ol google-news

Twitter kullanıcılarının provokatör olarak suçladığı Zilan, Cumhuriyet Gazetesi'ni hedef göstermiş ve “Ankara’daki canlı bomba eyleminin yapıldığı araç, Güneydoğu’da serbest çalışan bir Cumhuriyet muhabirine ait”ti ve “iki gün boyunca Cumhuriyet’in otoparkında kalmış” yalanını sosyal medyaya yaymıştı.
Bu iddia kısa sürede AKP'ye yakın Yeni Şafak, Akit, Sabah gibi "Havuz medyası" olarak nitelendirilen gazetelerin internet sitelerinde yayınlanmıştı.

Bir süre sonra Cumhuriyet'in yaptığı açıklama sonrasında Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan suçlama içeren mesajları kısa bir süre sonra kaldırdı.

Bu iftiranın yayılmasına ve sonrasında Cumhuriyet Gazetesi'nin hedefe oturtulmasına neden olan Bayram Zilan isimli "Gazeteci"nin yazdığı iddiaları silmesine rağmen Havuz Medyası'nın haberde ısrarcı olması da dikkat çekti.

Kendisini gazeteci sanan bu şahsa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devamlı olarak dile getirdiği bir sözü hatırlatıyoruz: “Müddei iddiasınıispatla mükelleftir”

Aşağılık bir yöntem kullanılarak, şerefli bir hedefe varılmaz.!