Reklamlar artık cepte

Reklamlar artık cep telefonunda... Cep telefonlarına yüklenecek kısa bir yazılımla ekrana mobil reklam gelebilecek.

01 Eylül 2009 Salı, 07:48
Abone Ol google-news

Cepte reklam dönemi başlıyor. Görüşmenin ardından telefonun ekranında gelecek reklamlardan ilgisini çekmeyeni kapatabilecek olan kullanıcılar, beğendiği reklamın hedef linkini ''tık''layabilecek. Kullanıcılar, reklamları takip durumlarına göre ödüllendirilebilecek.

MyScreen tarafından geliştirilen uygulama, özellikle ''akıllı cep telefonu'' olarak da adlandırılan, Windows Mobile, Symbian, Palm ve RIM yazılımı yüklü ''Smartphone'' türü cep telefonları üzerinde çalışıyor.
 

Sistem bir SMS ile kuruluyor

Kullanıcıya gönderilen bir SMS ile uygulama cep telefonuna yüklenebiliyor. Kullanıcı bu yazılıma ilgi duyduğu alanları işaretliyor ve daha sonra uygulama o alana yönelik reklam görüntülerini konuşma bittikten sonra ekrana yansıtıyor.

Reklam, kullanıcının ilgisini çekerse üzerinde bulunan linke ''tıklanarak'' ilgili ürünün internet sitesine de ulaşılabiliyor. Buradan alışveriş yapıldığı takdirde de kullanıcıya çeşitli promosyon hediyeler veriliyor.

Bu hediyeler yakın bir gelecekte nakit paraya dönüştürülebilecek ve kredi kartına yatırılabilecek ya da hayır işleri için bağış olarak da kullanılabilecek.

Yurtdışında kullanılan uygulama, Türkiye'de de Turkcell tarafından, belirli bir kullanıcı kitlesiyle test ediliyor.