Sağanağa dikkat

Yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey kesimlerde hava sıcaklığı 3 ila 5 derece azalacak, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar görnülecek.

28 Eylül 2010 Salı, 06:29
Abone Ol google-news

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Türkiye'nin kuzey kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Sıcaklıklar, kuzey kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, zamanla Karadeniz ve İç Anadolu'da batı ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

Bölgelerde havadurumu

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Çanakkale çevreleri ve gece saatlerinde güney ve doğusu Edirne ve Tekirdağ çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.