Sağlık Bakanlığı'ndan mühimmat yanıtı

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ambulansların Suriye'ye giderken mühimmat götürdüğü iddiaları yalanlanarak, "Ambulanslarımızda tıbbi müdahale için gerekli ilaç ve donanım dışında hiçbir şey taşınmamaktadır" dendi.

09 Ağustos 2012 Perşembe, 13:31
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, CHP Milletvekili Mevlüt Dudu'nun, Hatay Reyhanlı sınır köylerinde yaptığı inceleme sırasında, "Orada görüştüğümüz herkes ambulansların Suriye'ye giderken mühimmat götürdüğünü, gelirken de yaralı getirdiğini söylüyor" sözlerine yanıt verildi. Bugüne kadar Hatay sınırından 2 bin 100 yaralı Suriye vatandaşının ambulanslarla hastanelere transfer edildiği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Sınırımızdan ülkemize herhangi bir yaralı girişi olduğunda, 112 Komuta Kontrol Merkezi aranarak ambulans istenmektedir. Ambulanslarımız yaralıları alarak hastanelerimize nakletmektedir. Ambulanslarımızda tıbbi müdahale için gerekli ilaç ve donanım dışında hiçbir şey taşınmamaktadır. Bakanlığımıza bağlı tüm ambulanslarımız Araç Takip Sistemi ile takip edilmekte ve hiçbir ambulansımız ülke sınırları dışına çıkmamaktadır."