Samsung Galaxy S7, 3 farklı işlemciye gelecek!

Samsung’un başarılı Galaxy S serisinin yeni üyesi Galaxy S7 hakkında yeni gelişmeler var. Samsung’a yakın kaynaklar tarafından ortaya çıkarılan habere göre Galaxy S7 modelinde üç farklı işlemci kullanılacak. Galaxy S7’nin işlemcisine dair bu yeniliğin detayları haberimizde.

12 Ekim 2015 Pazartesi, 17:27
Abone Ol google-news

Samsung, bazı akıllı telefonlarında birden fazla işlemci seçeneği kullanabiliyor. Bazı bölgelerde Exynos işlemcili Samsung modeller kullanılırken, bazı bölgelerde ise Snapdragon serisi işlemcileri kullanan modelleri görüyoruz. Ülkemizde genellikle Exynos işlemcili Samsung modelleri görmemizin sebebi bu.


Bu farklılığın temel sebebi, ülkelerdeki GSM desteği farkı. Bazı ülkelerde 4G olmaması sebebiyle Samsung, aynı performansı sunan fakat 4G desteği sunmayan yongalar tercih edebiliyor. Bunun en bariz örneğini Galaxy Note 3 modelinde görmüştük. Türkiye’de satılan Galaxy Note 3, 4G desklemiyor ve 4K video çekimi yapamıyordu.
Benzer bir durum şimdi Galaxy S7 modeli için geçerli. Samsung Galaxy S7’nin işlemcisi zaten belirsizdi. Ancak SamMobile isimli internet sitesi bu belirsizliğin daha fazla olacağını gündeme getirdi. İddiaya göre Samsung Galaxy S7 modeli, üç farklı sürüme sahip olacak. Bu 3 farklı sürümün her birinde farklı işlemci kullanılacak. Dağılım ise şu şekilde olacak;

  • Amerika ve Çin: Qualcomm Snapdragon 820 işlemcili Galaxy S7
  • Avrupa, Güney Kore ve Japonya: Exynos 8890 (M1) işlemcili Galaxy S7
  • Hindistan: Exynos 7422 işlemcili Galaxy S7

Bu durum eskisi kadar büyük bir sorun olmayabilir. Çünkü Snapdragon 820 ve Exynos 8890 işlemcilerinin performanslarını birbirlerine oldukça yakın. Ancak aynı şeyi Hisdistan’da kullanılan Exynos 7422 yongası için söylemek pek mümkün değil. Exynos 7422 eski nesil bir işlemci.

Kodak, Google ve Logitech’e meydan okudu!