San Juan İlçe Şerifi Ofisi'nden kaybolan gizemli metal monolitle ilgili açıklama: 'Bu uzaylıları gören olduysa lütfen iletişime geçsin'

ABD'nin Utah eyaletindeki Red Rock Çölü'nde bulunan ve meraklı kaşiflerin bölgeye akın etmesine neden olan gizemli metal monolit, geçen cuma günü kayboldu. San Juan İlçe Şerifi Ofisi'nden yapılan açıklamada "27 Kasım gecesi bölgede bu fotoğrafta bulunan şüphelilerden birini gören olduysa lütfen yetkilerle iletişime geçsin" denildi.

30 Kasım 2020 Pazartesi, 16:28
Abone Ol google-news

Utah eyalet yetkilileri, eyaletin ücra bir bölgesinde keşfedilen gizemli metal monolitin kaybolduğunu açıkladı.

Arazi İdaresi Bürosu, cumartesi günü yaptığı açıklamada, 3-yönlü cismin cuma günü eyaletin güneydoğusundaki kamu arazilerinden kaldırıldığını duyurdu.

Kaldırma işleminin kendiler tarafından gerçekleştirilmediğini de açıklayan büro, bölge şerifinin olayı soruşturmaktan sorumlu olduğunu ekledi.

ŞERİFTEN AÇIKLAMA

Ancak San Juan İlçe Şerifi Ofisi'nin Facebook sayfasından yapılan açıklamada, ‘monolitin ortaya çıkmasını ve ardından kaybolması ya da çalınmasını araştıracak uygun kaynaklara sahip olmadıkları’ belirtildi.

Açıklamayı bir şakayla sonlandıran Şerif Ofisi, uzaylıların fotoğrafını da paylaşıp, "27 Kasım gecesi bölgede bu fotoğrafta bulunan şüphelilerden birini gören olduysa lütfen yetkilerle iletişime geçsin" diye ekledi.

GERİYE BİR TEK TEPEDEKİ METAL KALDI

Sputnik Türkiye'nin aktardığına göre; The Salt Lake Tribune gazetesi muhabiri, monolitten kalan tek şeyin, cismin tepesini kapatan üçgen şeklindeki metal parçasının olduğunu aktardı.

Bölgede 18 Kasım’da helikopterle keşif yapan bir pilot tarafından keşfedilen 3.6 metre uzunluğundaki monolitin fotoğraflarının yayımlanmasının ardından, onu yakından görmek için birçok kişi bölgeye akın etmişti.

Monolit'in fotoğrafları ilk kez 24 Kasım'da kamuyla paylaşılmıştı.