Saran'a "Eğitim Onur Ödülü"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası'nca (BES), eğitime ve engellerin toplumla kaynaşması konusundaki katkıları dolayısıyla Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran'a ''Eğitim Onur Ödülü'' verildi.

06 Ocak 2009 Salı, 14:25
Abone Ol google-news

BES Genel Başkanı Gürkan Avcı, sendika genel merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ilke, tüzük ve kuruluş amaçları doğrultusunda eğitimin gelişmesi ve sorunlarının aşılmasına katkıda bulunanları onurlandırmak ve diğer kişilere de örnek oluşturmak amacıyla onur ödülleri verdiklerini anımsattı.

Avcı, eğitime ve engellilerin toplumla kaynaşmasına katkıları dolayısıyla bu yılki ödülü Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran'a vermeyi uygun bulduklarını ifade etti.
Sadettin Saran da yaptığı konuşmada ''dünyada herkesin kiracı olduğuna inandığını'' söyledi. Hizmet etmeyi kendisine amaç edindiğini vurgulayan Saran, bugüne kadar kendi memleketinde 4, başka illerde de 2-3 okul yaptırdığını anlattı. Saran, ''Krizden çok etkilenmezsek 'on yılda on okul' sözümüzü inşallah tutacağız'' dedi. Avcı, konuşmaların ardından Saran'a ''Eğitim Onur Ödülü''nü verdi.