Şehit babasını döven MHP İlçe Başkanı görevlerinden alındı

MHP Genel Merkezi, Muğla'nın Dalaman ilçesinde, şehit babası Bahri Atakul'u döven Hasan Şimşek'i MHP Dalaman İlçe Başkanlığı ve MHP Üst Kurul Üyeliği görevlerinden aldı.

28 Eylül 2018 Cuma, 17:33
Abone Ol google-news

<video:1095605>

Olay, 24 Eylül Pazartesi günü saat 23.30 sıralarında Dalaman'ın Atatürk Caddesi'nde meydana geldi. Mardin'in Midyat ilçesi kırsalında 1992 yılında PKK'lilerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Er Hamza Atakul'un babası Bahri Atakul, kavşaktan bisikletiyle geçerken, Hasan Şimşek'in saldırısına uğradı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, kamyonetini Dalaman Belediyesi Hizmet Binası önündeki otoparka bırakan Şimşek, sonra yakındaki bir ATM'in arkasına saklanarak beklemeye başladı. Şimşek, ATM'nin yanından bisikleti ile geçen şehit babası Bahri Atakul'a saldırıp, yumruklamaya başladı. Aldığı darbelerle yere düşen Atakul'u bir süre daha yumruklayan Şimşek, ardından kamyonetine binip, bölgeden uzaklaştı. Bahri Atakul, Dalaman Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Şehit babasının olayda sağ kolunda ve yüzünde darbeye bağlı ezilme ve kızarıkların oluştuğu, ayrıca gözlüğü ile protez dişinin kırıldığı belirtildi. Atakul olaydan sonra, Şimşek'ten şikayetçi oldu. 

MHP Genel Merkezi, yaşananlar üzerine Hasan Şimşek'i MHP Dalaman İlçe Başkanlığı ve MHP Üst Kurul Üyeliği görevlerinden aldı.

<haber-yatay:1095604,1096734>