Şehit babasının Cemevi isteği yerine getirilecek

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in babası, kendisine taziye ziyaretinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'dan Gürgentepe İlçesi'nde yapımına başlanan ve yarım kalan cemevinin tamamlanmasını istedi. Başkan Yılmaz, bu talep üzerine görevlileri arayarak Cemevi inşaatının tamamlanması için talimat verdi.

16 Ekim 2016 Pazar, 14:13
Abone Ol google-news

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Enver Yılmaz, 5 Ekim 2016'da Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde PKK'lilerin saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in Gürgentepe İlçesi'nde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Başkan Yılmaz, beraberinde Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sedat Sarıkaya, Gürgentepe İlçe Kaymakamı Abdulkadir Umut Kasman ile birlikte Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in kabrini ve ailesini ziyaret etti. Ziyarette şehit ailesine taziyede bulunan Başkan Yılmaz, şehidin babası Halil Demirer ile sohbet etti. Şehit Babası Demirer, Gürgentepe İlçesi'nde yapımına başlanan ve yarım kalan cemevinin tamamlanmasını istedi. Bunun üzerine Başkan Yılmaz, "Sizlerin isteği bizim için emirdir. Cemevini büyükşehir belediyesi olarak biz yapacağız" dedi. 

Başkan Yılmaz, ardından şehit babası Halil Demirer ile birlikte inşaatı yarım kalan cemevine giderek incelemelerde bulundu. Başkan Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu'nu arayarak, Cemevi'nin tamamlanması için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Erdi Demirer'in babası Halil Demirer Başkan Yılmaz'a teşekkür ederek, "Acımız büyük. Allah devletimize, askerimize, polisimize güç, kuvvet versin" diye konuştu.