Şeker Bayramı 9 gün olabilir

Ramazan ayı başladı. Ramazan bitmeden turizmciler şimdiden bayram tatilini düşünüyor. 3 gün olan Şeker Bayramı tatili 9 güne çıkabilir.

01 Ağustos 2011 Pazartesi, 09:37
Abone Ol google-news

Üç gün sürecek bayram tatilinde Arefe 29 Ağustos Pazartesiye denk geliyor. 30 Ağustos Salı günü ise Bayramın ilk günü. 3 gün sürecek ve perşembe sona erecek bayram tatilinde cuma günü de resmi tatil sayılırsa, hemen ardından gelen cumartesi-pazar günleriyle birlikte bayram tatili 7 güne çıkabilir.. Ayrıca Arefe gününden önceki cumartesi-pazar günü  de tatile eklenirse bayram tatili 9 güne uzayabilir. 

Turizmcilerin dört gözle beklediği tatilin kaç gün olacağı merak konusu.

Turizmciler ne diyor?

Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı Timur Bayındır, idari izin kararı çıkmasa da çalışanların bu dönemde kendi izinlerini kullanaraka uzun tatil yapacağını belirtti.

Bayındır şunları söyledi:

"Bu hükümetin bileceği bir şey. İki gün idari tatil olarak verilmeyebilir. Ama her koşulda, ben çalışanların bu tatil idari olmasa dahi yıllık izinlerinden alıp, bu boşluğu kapatarak uzun bir tatile çıkacağını düşünüyorum. Bu dönemde şehir otellerinde kısmen hareketlilik olsa da kıyı bölgelerinde doluluğun önemli oranda artacağını düşünüyorum".