Sela okutan imama saldıran palalı yakalandı

İstanbul'da 15 Temmuz darbe kalkışmasında 'sela' okutan cami imamına ve bir emekli polise palayla saldıran Zeki T., gözaltına alındı.

25 Temmuz 2016 Pazartesi, 21:36
Abone Ol google-news

Darbe girişiminin gerçekleştiği sırada çok sayıda şiddet olayı yaşandı. Meydana gelen olaylar arasında,  Fatih Hacıkadın Mihtişah Camisi’nde meydana geldi. Camiye giden bir kişi,  din görevlisi Adem Tunaoğlu’na palayla saldırdı.Tunaoğlu yaralanırken, polis emeklisi Nihat A., saldırgana engel olmak istedi. Ancak palalı saldırgan Nihat A.’yı da başından yaralandı. Saldırgan kaçarken din görevlisi ve emekli polis hastaneye sevk edildi.ATMACA TİMLERİ YAKALADI

Saldırının ardından İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Cinayet Masası ekiplerince yapılan çalışmalarda saldırganın 45 yaşındaki Zeki T., olduğu anlaşıldı. Cinayet Masası bünyesinde görev yapan Atmaca Timleri, daha önce de 3 ayrı suç kaydı bulunan Zeki T.’yi Çorlu’da gözaltına aldı. Yakalanan şüpheli, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

‘SARHOŞTUM’

Emniyet’teki ifadesinde “Sarhoştum, bir şey hatırlamıyorum” diyen Zeki T.’nin ifade işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

(Kaynak: Sözcü)