Sıcaklıklar artmaya devam ediyor

Yurdun bazı bölgelerinde yağış bekleniyor. Sıcaklar ise, iç ve doğu bölgelerinde 3 ila 5 derece artacak. Ankara'da bugün sıcaklar 20 dereceye kadar yükselecek.

17 Mart 2011 Perşembe, 08:36
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Karadeniz'in batısı (Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Bolu) ile yarın (Cuma) sabah saatlerinde Eskişehir çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı diğer bölgeler parçalı bulutlu olarak geçecek. İç ve doğu kesimlerde bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yer yer sis ile birlikte doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülecek.
Hava sıcaklığı Batı bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece artacak.
Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, zamanla güney kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yurdun doğu kesimlerinde, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Sis uyarısı

Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesi ve hava kalitesinde azalma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
.
Ülke genelinde sıcaklığın hissedilir derecede artmasıyla ile birlikte ani kar erimeleri görüleceğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal su baskını, ani sel ve çığ tehlikesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bölgelerde hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
Marmara: Parçalı zamanla çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçecek.
Ege: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren İzmir ve Manisa çevreleri gece saatlerinden itibaren bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçecek.
Akdeniz: Az bulutlu ve açık, bölgenin batısı akşam saatlerinden itibaren çok bulutlu olarak geçecek.
İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu zamanla batısı çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Eskişehir çevreleri yağmurlu olarak geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda (Sivas, Kayseri ve Yozgat) yer yer sis bekleniyor.
Batı Karadeniz: Parçalı az bulutlu zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısı (Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük ve Bartın) yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçecek.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu yarın (Cuma) sabah saatlerinde Orta Karadeniz kesimi çok bulutlu olarak geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.
Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.
Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.