Sizin uğurunuz ne?

Bilet alan herkes rüyalarını süsleyen 30 milyon liralık büyük ikramiye için, biletin Ankara ve İstanbul'dan alınması, çocuğa çektirilmesi ve üzerindeki numaralara göre bilet seçilmesi gibi ''uğur getirme'' yolları deneniyor.

20 Aralık 2009 Pazar, 09:16
Abone Ol google-news

Milli Piyango tarafından bu yılbaşı özel çekilişindeki büyük ikramiye tutarının 30 milyon lira olarak açıklanması, zengin olmanın hayalini kuranların heyecanını artırıyor.

Bilet alan herkes büyük ikramiyenin kendisine çıkacağı hayalini kursa da en fazla 4 kişiye çıkacağı gerçeğini ise bilet alanların çoğunluğu aklına bile getirmek istemiyor. En azından yılbaşı akşamına kadar hayaliyle de olsa mutlu olmayı tercih ediyor.

Herkesin rüyalarını süsleyen 30 milyon liralık büyük ikramiye için bilet alınması ise pek çokları için keyifle yapılan bir ritüel halini alıyor. Bilete büyük bir ikramiye çıkması için uğur yapılmaya, daha bileti alırken başlanıyor.

Satışa sunulan her bilete matematiksel olarak ikramiye çıkma ihtimali aynı olsa da pek çok kişi bileti Ankara ve İstanbul'dan almayı tercih ediyor. Ankara ve İstanbul'da da özellikle daha önce büyük ikramiye çıkmış bayilerden satın alınan biletlerin 'uğur getireceğine' inanılıyor.

İşte Milli Piyango biletine yılbaşı ikramiyesi vurması için en çok başvurulan uğurlar:

-Bilet, uğur getireceği düşüncesiyle çocuklara çektiriliyor

-Bilet, daha önce büyük ikramiye çıkmış bayiden alınıyor

-Kadınlar bereket olarak görülerek onlara çektiriliyor

-Kendi şanslarına inananlar, bileti destenin içinden kendi eliyle seçiyor

-Tesadüfün uğur getireceğine inananlar gözünü kapatarak, bilet yelpazesi içinden bir tane çekiyor

-Bazıları biletlerin numaralarını tek tek inceleyerek, şans numaralarına göre bileti belirliyor, bazıları da peş peşe birbirini takip eden seri numaralı biletleri uğurlu sayıyor.