Suriye sınırında tanklar harekete geçti

Kilis'te konuşlanan TSK tanklarının namluları Suriye'de IŞİD militanlarının bulunduğu bölgeye doğru çevrildi. Bazı tankların ise sınıra yaklaştığı görüldü.

06 Temmuz 2015 Pazartesi, 11:37
Abone Ol google-news

<video:314835>

 

IŞİD tehditi altında bulunan Suriye sınırına kritik yakınlıkta Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis gibi kentlerde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) gergin bekleyişi sürüyor. Son olarak TSK tarafından Kilis'in Suriye sınırına sevk edilen tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları Suriye'ye doğru çevrildi. Bazı tankların sınıra yaklaştırıldığı görüldü.

TÜRKİYE-SURİYE ARASI GEÇİŞ YASAĞI!

Türkiye-Suriye sınırında tanklar ve zırhlı personel taşıyıcıları belirli aralıklarla konuşlandırılarak, Türkiye'den Suriye'ye, Suriye'den Türkiye'ye geçmek isteyenlere izin vermiyor. Fırtına obüs topları ise kritik bölgelere konularak namlularını IŞİD'in bulunduğu bölgeye çevirdi.

TSK BÜTÜN İMKANLARINI SEFERBER ETTİ 

Alan hakimiyetini tamamen sağlayan TSK, teknolojik bütün imkanları seferber etmiş durumda, İnsansız Hava Araçları (İHA), Suriye'deki bütün gelişmeleri izleyerek ilgili birimleri aktarıyor. Güvenlik güçleri 24 saat aralıksız sınır hattında devriye geziyor.

65 BİN ASKER SEVK EDİLDİ

Öte yandan 910 kilometrelik Türkiye-Suriye sınırında 317 hudut karakoluna takviye olarak gönderilen askerler ile birlikte bölgede 65 bini aşkın asker görev yapıyor. Kilis, Gaziantep, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinin Suriye sınırında bin 200 civarında tank, zırhlı araç, obüs topları, zırhlı personel taşıyıcılarının görev yaptığı öğrenildi.