TBMM'de CHP'li vekilin kedi zaferi!

TBMM Halkla llışkiler Binası önüne geçtiğimiz yıl kurulan kedi evi krize neden oldu. Evin kaldırılmasına tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, "Kedileri makam odama alırım" desti çekti. Alpay Antmen, bugün evlerin eski yerine döndüğünü açıkladı.

11 Aralık 2018 Salı, 10:03
Abone Ol google-news

TBMM önündeki kedi evleri geçtiğimiz günlerde kaldırıldı. Milletvekilleri bu duruma tepki gösterdi.Sözcü'den Deniz Ayhan'a açıklamalarda bulunan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, "O kedi evlerinde kalan bir kedi yeni doğum yapmıştı. Ben aynı yere yeni kedi evi kuracağım. Onu da kaldınılarsa kedileri makam odama alacağım. Hodri meydan" dedi. Antmen, yeni kedi evi alacaklarını ve aynı bölgeye yerleştir ecekler ini belirtip "Bu yasama döneminde ilk verdiğimiz kanun tekliflerinden biri hayvanları korumak içindi. Yasa çıkaran kurum hayvanları korumazsa kim koruyacak?" ifadelerini kullandı. 

EVLER DÖNDÜ

Antmen bu sabah kedi evlerinin yerine döndüğünü açıkladı. Antmen, "TBMM'de kedi evlerinin kaldırılmasına gösterdiğimiz tepkiler sonrası bu sabah kedi evleri hızlıca getirildi. Şimdi sıra Hayvanları Koruma ve Hayvan Hakları Kanununu geçirmede!" dedi.