Tecavüz vaadiyle sprey satışına gözaltı

Güvenlik amacıyla satılan bayıltıcı spreyleri, sağlık ve bakım ürünleri pazarlayan bir internet sitesinin, "kadınları bayılt tecavüz et" diye sattığı ortaya çıktı. Sosyal medyada büyük tepki toplayan site birkaç saat içinde kapatıldı. İzmir Emniyeti, bayıltıcı spreyin pazarlanmasıyla ilgili başlattığı soruşturmada 20 yaşındaki Ç.Ö.'yü gözaltına aldı.

12 Ekim 2011 Çarşamba, 08:11
Abone Ol google-news

Kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz haberlerinin arttığı son günlerde, bir internet sitesinde erkeklerin “kadınları bayıltarak” cinsel ilişkiye girmelerine hatta tecavüz etmelerine “imkan veren” bayıltıcı sprey pazarlandığı ortaya çıktı. Bu "satış vaatleri" kısa sürede sosyal medyada büyük tepki toplayan internet sitesi kapatıldı.

CNN Türk'ün haberine göre; yetkililerine ulaşılamayan internet sitesinde verilen telefon numarası ise İzmir Küçükyalı'daki "35 Medikal Sağlık Ürünleri" adlı e-ticaret firmasına kayıtlı.

Sitede, erkeklerin kadınları “elde etmesine yardımcı olduğu” vaadiyle satılan bayıltıcı sprey, “Amerika’dan ithal” sloganıyla pazarlanıyor. Sprey için sitede “Her Erkeğin hayalini süsleyen elde etmek istediği bir bayan vardır ama çoğu zaman çabaları olumsuzlukla sonuçlanır. Bu noktada erkek farklı yollara başvurmaya çalışır bazen başı derdede girebilir yinede bayanı beraber olmaya ikna edemez. Ama artık Crossfire Bayıltıcı Sprey var, bu bayıltıcı sprey ile istediğiniz bayanı çok rahat bi şekilde elde edebilirsiniz. Sprey'dan çıkan gaz kişiye narkoz etkisi vererek kokuyu aldığı andan sadece 5 saniye sonra bayıltır. 1 saat aralıksız etkisi vardır” deniliyor.
 

“Tarafımızdan denenmiş ve 50-60 kullanımlıktır”

Sitede pazarlanan spreyin tanıtımı için yayınlanan metinde, firmanın spreyi test ettiği ve “50-60 kullanımlık” olduğu vurgulandı. Speryin sözde “faydaları” da anlatılarak, “Bayılan kişi üzerinde herhangi bir yan etki göstermez, sağlığına zarar vermez. Hayvanlar üzerindede etkilidir. Hayvanların bayıltılması gereken durumlardada spreyi kullanabilirsiniz” açıklaması yer aldı.

Firmanın spreye “çok güvendiği” de belirtilerek, “Ürünümüze o kadar çok güveniyoruz ki etkisini göstermez ise 20 gün para iade garantisi” vurgusu da es geçilmemiş!

Sitede yer alan kullanıcı yorumlarının da ürünü hangi amaçla pazarlandığını açıkça ortaya koyduğu görüldü.

İzmir emniyeti harekete geçti

Bu arada İzmir Emniyeti, bayıltıcı spreyin pazarlanmasıyla ilgili başlattığı soruşturmada 20 yaşındaki Ç.Ö.'yü gözaltına aldı.

İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, site kapatılmasına ve telefonlara da ulaşılamamasına rağmen soruşturmayı sürdürdü. Güvenlik güçleri, önce sözü edilen firmanın gerçekte olmadığını belirledi.

Araştırmalarını sürdüren polis, sitenin, 20 yaşındaki Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü mezunu Ç.Ö'ye ait olduğunu tespit etti.

Ç.Ö'nin ailesiyle birlikte Küçükyalı Semti'nde yaşadığı belirlendi. Bunun üzerine akşam saatlerinde düzenlenen baskınla Ç.Ö. yakalandı. Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Ç.Ö.'yü gözaltına alırken, bilgisayarlarına da el konuldu.

Gerçekte herhangi bir ürün satmadığı, hesabına sprey almak için para yatıranları dolandırdığı ortaya çıkan Ç.Ö'nün, internet sitesi tasarımı yapmak vaadiyle de birçok kişiyi dolandırdığı iddia edildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.