TEDAŞ'tan şaşırtan not

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ), ülke genelinde, abonelerine gönderdiği ''Elektrik Fatura Bildirimi''nde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın belirlediği sloganları duyurarak, enerji tasarrufunu sağlamaya çalışıyor.

15 Ocak 2009 Perşembe, 10:16
Abone Ol google-news

TEDAŞ Genel Müdür Vekili Abdullah Tancan, enerji tasarrufunun önemine dikkati çekerek, tasarruf kültürünün yayılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu kapsamda ilgili tüm birimlerle koordineli çalıştıklarını ifade eden Tancan, ''çalışmalar neticesinde bakanlığımızın belirlediği 5 sloganı elektrik fatura bildirimlerinde abonelerimize duyurma kararı aldık ve uygulamasına geçtik'' dedi.

Tancan, abonelere gönderilecek faturalarda ''Elektrikli ısıtıcı cüzdanını yakar'', ''Enerjini verimli kullan, cebinde kalsın paran'', ''Verimlisini takın, eviniz aydınlansın, faturanız azalsın'', ''En iyisi A serisi'', ''Enerjini verimli kullan, geleceğini aydınlat'' sloganlarının yer alacağını bildirdi.

Tancan, kaynakların en verimli şekilde değerlendirilmesi konusunda herkese görev ve sorumluluk düştüğünü vurgulayarak, şöyle konuştu: ''Ne yazık ki enerjimizi israf ederek kullanıyoruz. Bu nedenle tasarruflu kullanım kültürünü yaymaya yönelik çalışmalar sürdürüyoruz. Uygulamanın büyük oranda da amacına ulaşacağını tahmin ediyoruz. Halkın bilinçlenmesine yönelik projeleri de hayata geçirebilmek için girişimlerimiz devam edecek''