TEİS: Yapboz tebliğlerden bıktık

Eczacılar, sürekli değişen tebliğlere tepki gösterdi. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Başkanı Nurten Saydan,"Eczacılar olarak 2008 yılını birçok sıkıntıyla kapattık. Bunun nedeni ise her gün çıkan uygulamalar ve sık değişen tebliğlerdir. 4 yılda yaklaşık 50 kez değişiklik yapılmıştır. Eczacılar olarak yapboz tahtasına dönen tebliğlerden bıktık" dedi.

30 Ocak 2009 Cuma, 09:56
Abone Ol google-news

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Başkanı Nurten Saydan, yaptığı açıklamada, 2008 Yılı Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'in dün Resmi Gazete'de yayınlandığını belirterek, 4 yılda yaklaşık 50 kez değişiklik yapıldığını söyledi. Saydan, "Eczacılar olarak yapboz tahtasına dönen tebliğlerden bıktık" dedi.

Sağlık Uygulama Tebliği'nin, SGK'lı hastaların ilaçlarını nasıl, ne şekilde, hangi şartlarda alabileceğini gösteren tebliğ olduğunu ifade eden TEİS Başkanı Saydan, "Ancak çıkarılan tebliğler tanımının aksine hastaların ilaca ulaşmasını engellemek üzere çıkarılmaktadır. TEİS olarak, Hastaların ilaç alabilme şartlarını belirleyen kuralların artık sabit kalmasını istiyoruz. Bu kadar sıklıkla değişen uygulamalar eczacılarımızı ve vatandaşlarımızı bezdirmiştir" diye konuştu.