Temelli: AKP-MHP blokunun geriletilmesi demokrasi açısından kritik öneme sahip

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, AKP-MHP blokunun geriletilmesinin Türkiye demokrasisi açısından kritik öneme sahip olduğunu söyledi.

17 Ocak 2019 Perşembe, 13:45
Abone Ol google-news

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, yerel demokrasiyi inşa etmek konusunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

Temelli, "yazarlardan oluşan heyetle" Meclis HDP Grup yönetim salonunda bir araya geldi.

Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Temelli, "Demokrasi açısından Türkiye halkları, sivil toplum örgütleri ve demokratik kitle örgütleri ortaklaşmalıdır, yan yana gelerek bu sorumluluğun gereğini yerine getirmelidir." ifadesini kullandı.

Yaklaşan yerel seçimlere değinen Temelli, yerel demokrasiyi inşa etmek konusunda önemli adımlar attıklarını, yaptıkları son halk yoklamasının bir "demokrasi şöleni" olduğunu söyledi.

"AKP-MHP blokunun geriletilmesi Türkiye demokrasisi açısından kritik öneme sahiptir." diyen Temelli, bu konuda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

RIZA TÜRMEN: HDP SİYASETİN DIŞINA İTİLMEK İSTENİYOR

Konuk heyette yer alan eski CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Türkiye'nin en çok oy alan 3. partisi HDP'nin siyasetin dışına itilmek istendiğini, bunun da siyasete ağır bir darbe vurduğuna dikkat çekti.

BASKIN ORAN: HDP TÜRKİYE DEMOKRASİSİ AÇISINDAN OLMAZSA OLMAZ

Akademisyen-yazar Baskın Oran da HDP'yi Türkiye demokrasisi açısından olmazsa olmaz bir unsur olarak gördüğünü belirterek toplantıdan mutlu ve umutlu olarak ayrıldığını söyledi.