Tuncay Özkan da KHK mağduru

Ergenekon mağduru, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın, eski sahibi olduğu Kanal Türk TV’nin satışından hakkını almak için yürüttüğü hukuk mücadelesi, KHK’ya takıldı.

18 Haziran 2018 Pazartesi, 13:16
Abone Ol google-news

23 Temmuz 2016’da yayınlanan KHK ile FETÖ ile bağlantılı olan tüm kurum ve kuruluşlara el konuldu ve alacak verecek işlemleri de OHAL sonrasına kaldı.

Sözcü'de yer alan haber şöyle:
Tuncay Özkan, "Cemaat alın terimi gasp etti. O kanalı geri almak için başlattığım hukuk mücadelesi de KHK düzenlemesi nedeniyle OHAL sonrasına kaldı. Başıma ne geldiyse cemaat ve ortakları yüzünden geldi" dedi.

Özkan açıklamasının devamında, "668 sayılı KHK ile ‘Kapatılan yayın kuruluşlara ait olan taşınırlar ve her türlü mal varlığı, alacak ve haklar, belge ve evrak Hazineye bedelsiz olarak devredilmiş sayılır. Bunların her türlü borçlarından dolayı hiçbir şekilde Hazineden bir hak ve talepte bulunulamaz' düzenlemesi getirildi. Lisansı RTÜK tarafından iptal edilen FETÖ'nün TV kanalları arasında Kanal Türk de bulunuyor. Cemaat alın terimi gasp etti. O kanalı geri almak için başlattığım hukuk mücadelesi de KHK düzenlemesi nedeniyle OHAL sonrasına kaldı. OHAL öncesi yargıya yapılan