Türkiye'nin büyük bir bölümü yağış altında

Bugün Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış görülmesi bekleniyor.

24 Haziran 2009 Çarşamba, 06:58
Abone Ol google-news

Türkiye'nin Akdeniz ve Ege kıyıları dışında büyük bir bölümü sağanak yağışın etkisi altına giriyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, bugün Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı ise, iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle, güney ve güneybatı, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.
 

Bölgelerde hava

Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde doğu kesimleri (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ve Yalova), akşam saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli ile İzmir, Muğla ve Aydın'ın iç kesimleri), akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyıları yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Göller Yöresi (Isparta ve Burdur) ile Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimleri parçalı az bulutlu geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Kırşehir) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Tunceli, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Malatya, Elazığ, Bingöl, Van ve Hakkari çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek.