'Tuvalete gideceğim' deyip 8 aylık bebeği bir işyerine bırakıp kaçtı

Konya’da 20-25 yaşlarındaki bir kadın, yaklaşık 8 aylık bir erkek bebeği, 'tuvalete gideceğim' bahanesiyle bir işyerine bıraktıktan sonra kayıplara karıştı.

20 Ekim 2015 Salı, 14:09
Abone Ol google-news
<video:391311>

Kadının bebeği terk etme anı güvenlik kameralarına yansırken, bebek hastanede tedavi altına alındı. Polis, bebeği terk eden kadının kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

Olay, dün Konya Büyükşehir Belediyesi kavşağındaki ayakkabı ve giyim mağazalarının bulunduğu alt geçitte meydana geldi.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, elinde poşet ve kucağında bebeğiyle alt geçide inen, annesi olduğu tahmin edilen genç kadın, bir işyerinin önüne

geldi.

Kapının önünde bulunan işyeri sahibi Hasan Gözyetmez'e tuvalete gideceğini söyleyen kadın, kısa bir süre bebeğiyle ilgilenmesini istedi. Bebeği teslim ettikten sonra ise hızla alt geçitten uzaklaştı. Hasan Güçyetmez de kadının uzun süre gelmemesi üzerine durumdan şüphelenip, tuvaleti kontrol ettirdi.

Kadının tuvalette olmadığını fark edince polise haber verdi.

''TUVATELETE GİDECEĞİNİ SÖYLEYİP, BEBEĞE BAKMAMIZI İSTEDİ''Yaşadıkları olayı anlatan Hasan Güçyetmez, ''Bir kadın elinde poşet ve kucağındaki bebekle iş yerinin önüne geldi. Tuvalete gideceğini söyleyerek bebeğe kısa süre bakmamızı istedi. Biz de yardımcı olmak için bebeği aldık ve alt geçitteki tuvaletin yerini tarif ettik. Uzun süre bekledik, ancak gelmedi. Tuvaleti kontrol ettiğimizde hiç kimse yoktu. Güvenlik kamerası görüntülerine baktığımızda ise bebeği bıraktıktan sonra alt geçidi terk ettiğini gördük. Hemen polisi arayarak durumu bildirdik'' dedi.

Terk edelin bebek, ambulansla Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık kontrolünden geçirilen bebeğin tedavisi tamamlandıktan sonra sosyal hizmetlere bağlı çocuk yuvasına teslim edileceği belirtildi. Polis, güvenlik kamera kayıtlarından yola çıkarak, kadının kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.