Uçak, ilkokulun üzerine düştü

Filipinler'de hafif bir uçağın, başkent Manila yakınındaki bir okula düşmesi sonucu 13 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında bir bebek ve bir çocuk da bılunuyor.

10 Aralık 2011 Cumartesi, 09:17
Abone Ol google-news

Paranaque kenti Belediye Başkanı Florencio Bernabe, itfaiyecilerin, uçakta, pilotun ve yardımcısının yanan cesetlerini bulduklarını ve toplam ölü sayısının 1 bebek ve 1 çocuk olmak üzere 13'e yükseldiğini söyledi.

Yetkililer, uçağın havada dönerek F. Serrano ilkokulunun üzerine düştükten sonra hemen ateş aldığını ve ateşin çevredeki gecekondulara sıçradığını belirtti.

İtfaiyecilerin, dar sokaklar nedeniyle kaza yerine ulaşmada zorluk çektiklerini ve ateşi 3 saatte kontrol altına alabildiklerini belirten yetkili, kazada 2'si çocuk 13 kişinin öldüğünü, yaralanan 5'i ağır 10 kişinin de tedavi altına alındığını kaydetti.

Daha önce 6 veya 8 koltuklu olduğu tahmin edilen hafif uçağın Mindoro adasına gitmek üzere Manila havaalanından havalandıktan kısa bir süre sonra acil durum mesajı gönderdiği ve uçağın havaalanına geri dönmeyi başaramadan düştüğü belirtilmişti.

Kazada 7 kişinin öldüğü açıklanmış, daha sonra ölü sayısının 11'e yükseldiği bildirilmişti.