Ucuz ölümler ülkesi Türkiye

Her gün insanların sudan sebeplerle hayatını kaybettiği Türkiye'de 17 yaşındaki bir genç, sokakta yürürken kaldırımda bulunan elektrik trafosundaki akıma kapıldı. 17 yaşındaki Resul, hayatını kaybetti.

16 Eylül 2014 Salı, 11:07
Abone Ol google-news

KÜTÜHYA'da 17 yaşındaki Resul Pekuslu, yağan yağmur nedeniyle göle dönüşen sokakta yürürken yaya kaldırımında bulunan elektrik trafosuna dokununca akıma kapılarak öldü.

Olay, Servi Mahallesi Barbaros Sokak'ta meydana geldi. Kılıçarslan Lisesi son sınıf öğrencisi Resul Pekuslu yağmur suyuyla dolan sokakta yürürken yaya kaldırımdaki elektrik trafosuna tutunmak istedi. Pekuslu dokunduğu trafoda oluşan elektrik kaçağı nedeniyle akıma kapıldı. Vatandaşlar akıma kapıldıktan sonra sokakta yağmur sularının içine sırt üstü düşen Pekuslu'yu hareketsiz halde kaldığını görünce 112 Acil Servis ile 155 Polis İmdat hattını arayarak durumu bildirdi.  

İhbar üzerine olay yerine sağlık, polis ve kentteki elektrik dağıtımını üstlenen şirketin ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, trafodaki akımını kestirdikten sonra Resul Pekuslu'nun yanına yaklaştı. Liseli Resul sağlık ekibinin çabasına rağmen kurtarılamadı. Ölen gencin cesedi otopsi için Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.

Bir görgü tanığı olayı şöyle anlattı: "Yağmur nedeniyle sokak göle dönüşmüştü. Ölen genç yaya kaldırımındaki elektrik trafosuna tutunarak geçmek isterken birden elektrik akımına kapıldı. Sanırız yağmur nedeniyle trafoda elektrik kaçağı oluştu."

Bu arada yağmur Kütahya'da sokak ve caddeleri göle dönüştürdü. Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezi ile bazı bina ve evleri su bastı. Kütahya adliye binasının çatısında ise yıldırım düşmesi nedeniyle hasar oluştu. Sokak ve caddelerde çok sayıda araç mahsur kaldı.