Ümraniye'de dehşet evi

Ümraniye'de bir biranın giriş katında kalan Türkmenistan uyruklu 3 kişiyi başlarından silahla vuran saldırganlar evde bulunan para ve cep telefonlarını alıp kaçtı.

22 Ağustos 2014 Cuma, 12:54
Abone Ol google-news

Ümraniye Parseller Mahallesi Cansel Sokak'taki 4 katlı binanın giriş katındaki daireden sabah saatlerinde silah sesleri yükselmesi  üzeri bina sakinleri durumu polis bildirdi.

Dışarı çıkan bina sakinleri, kendini kapı önüne atan başından yaralı kişinin, "Beni vurdular. Paramı çaldılar" şeklinde bağırdığını gördü. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Ekipler, merdivenlerde yatan başından yaralı Türkmenistan uyruklu Rahman Ruşen ile ev içindeki başından yaralı yine Türkmenistan uyruklu bir kişi ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

KİMLİK VE PASAPORT ÇIKMADI

Polis ekipleri evde bulunan yine başından vurulmuş olan Türkmenistan uyruklu Arif adlı kişinin ise hayatını kaybettiğini belirledi. Olayla ilgili olarak araştırma yapan polisler cinayetin gasp amacıyla işlenmiş olabileceğini belirtti.  Eve gelen ve 5 dakika kaldıkları öğrenilen iki saldırganın, 3 Türkmen’i başından silahla vurduktan sonra 2500 Dolar'ı ve cep telefonlarını alıp kaçtığı kaydedildi.

Saldırganlar kaçtıktan sonra kurşunun başını sıyırarak geçtiği Türkmen’in dışarı çıkıp yardım istediği bildirildi. Polisin evde yaptığı tüm aramalara 3 Türkmen'e ati ait kimlik belgesi veya pasaport bulamadığı öğrenildi.

"'BENİ KURTARIN' DİYE BAĞIRIYORDU"

Bir mahalle sakini, "3 el silah sesi duydum. Sadece bir tanesi merdivenlerin orada başından vurulmuş yaralı bir  şekilde 'beni kurtarın' diye bağırıyordu" diye konuştu. Evdeki otopsi işlemleri tamamlanan ölen kişinin  cenazesi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Polis, bir mobilyacıda çalıştığı öğrenilen Türkmenistan uyruklu 3 kişiye saldıranları yakalamak için harekete geçti.