'Van için tek yürek' olundu

Van'daki depremzedeler için televizyon kanallarının ortak yayınında gerçekleştirilen yardım programında toplanan nakdi yardım 50 milyon TL'yi aştı.

27 Ekim 2011 Perşembe, 06:15
Abone Ol google-news

Çok sayıda televizonun ortak yayını ile gerçekleştirilen ve Beyazıt Öztürk, Şebnem Sunar Küçük, Cem Öğretir ve İrfan Değirmenci'nin sunduğu "Van İçin Tek Yürek" isimli yardım programında Van'daki depremzedeler için toplanan para miktarı 50 milyon TL'yi aştı.

Ünlü sanatçıların, siyasetçilerin, gazetecilerin ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de katıldığı, yurt içi ve yurt dışından da çok sayıda insanın katılarak Van için destek verdiği programda toplanan yardımlar ise Başbakanlık'ın Van için açtığı hesaba aktarılacak. Programın reklam gelirlerinin de deprem bölgesine bağışlanacağı ifade edilirken, programa canlı yayınla bağlanan vatandaşlar okul, iş yeri, yurt yaptırma isteklerini de iletti.

Öte yandan Suudi Arabistan'dan dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da programa telefonla katıldı. Türkiye'nin geleceği için barışa katkı için bu kampanyanın ayrı bir adım olacağını ifade eden Erdoğan, halkın ilgisine teşekkür etti. Erdoğan, "Ülke genelinde yapılan bağışlara baktığımızda halkın bu duyarlılığı gözlerimizi yaşatıyor. Bu dayanışmayı Somali'de de gördüm, Erzurum da da gördüm. Van'da kaybettiklerimizin acıları yeni bir dönem başlattı. Depremde kaybettiğimiz kara gözlü Yunusumuzu unutmak mümkün değil, Azra'yı unutmak mümkün değil, Bu ülkede artık kaçak yapı yapılmasın" ifadesinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ