Vegas’ta geceye striptizci robotlar damga vurdu: 'Çöplerden seksi bir şeyler yapmayı seviyorum'

ABD'nin Nevada Eyaleti'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen üketici Elektronikleri Şovu'na Britanyalı sanatçı Giles Walker'ın direk dansçısı robotları damga vurdu. Walker “Çöplerden seksi bir şeyler yapmayı seviyorum” ifadelerini kullandı.

09 Ocak 2018 Salı, 21:13
Abone Ol google-news

Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektronikleri Şovu’na, direk dansı yapan striptizci robotlar damga vurdu. Robotların tasarımcısı Britanyalı sanatçı Giles Walker, eserlerinin gözetim, güç ve röntgencilik kavramlarının dışavurumu olduğunu belirtiyor. Robotların yüz kısmı MOBESE kamerasından oluşuyor, yapay zekâya sahip olmayan robotlar hurda parçalardan yapılmış. AFP haber ajansına konuşan Walker, “Çöplerden seksi bir şeyler yapmayı seviyorum” ifadelerini kullandı. Las Vegas’taki Tüketici Elektronikleri Şovu’na evsahipliği yapan gece kulübünün müdürü Peter Feinstein, etkinliğe çeşitlilik katmak için Walker ve robotlarını davet ettiklerini belirtti.

Gerçek dansçılar da eşlik etti

Feinstein, “Bu kulüpteki 18’inci yılımız ve artık yeni ve benzersiz bir şeye ihtiyaç duyduğumuzu hissettik” dedi. Şovda robot dansçıların yanı sıra gerçek dansçılar da yer aldı. Rouge adlı dansçı, robot dansçılarla yarış halinde olmadıklarını belirterek şunları söyledi: “Garip fetişleri olan insanlar var ve eminim ki bunun peşinden de gidenler olacaktır.”