Yağışlara dikkat

Türkiye'nin batı kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların öğle saatlerinde Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

19 Ekim 2009 Pazartesi, 06:40
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin batı kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların öğle saatlerinde Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in Edremit, Burhaniye, Ayvalık ilçeleri ve İstanbul'un batı çevreleri) ile Kuzey Ege kıyılarında (Dikili, Foça) kuvvetli olması bekleniyor. Bu bölgelerde oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (yıldırım düşmesi, lokal su baskını ve ani sel, taşkın, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililer ve yurttaşlar uyarıldı.

Hava sıcaklığı; batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.


Bölgelerde hava durumu

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, İzmir ve Manisa çevreleri ile bugün (Pazar) öğle saatlerinden sonra ve akşam İç Ege ve denizli çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde Kuzey Ege Kıyılarında (Dikili, Foça) kuvvetli olması bekleniyor.

Akdeniz: Batısı parçalı çok bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinde batısı kısa süreli gökgürültülü sağanak yağışlı, doğusu az bulutlu ve açık geçecek.

İç Anadolu: Bölge geneli parçalı, kuzeybatı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ve akşam Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden sonra ve akşam Zonguldak, Düzce ve Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.