Yakıt depoları, içme suları dondu... "Eksi 27,8 derece... Perişan olduk!"

SİBİRYA soğuklarının etkisi altında bulunan Ardahan'ın Göle ilçesinde dün gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında 27.8 derece oldu. Türkiye'nin en soğuk kenti olan Ardahan'da kamyon, TIR'ların yakıt depolarında ve içme suyu sayaçlarında donmalar meydana geldi.

18 Aralık 2015 Cuma, 11:28
Abone Ol google-news

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Sibirya soğukları, en çok Ardahan'da etkili oluyor. Dün gece ölçülen en düşük sıcaklıklar, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'ın Göle'de 27.8, Çıldır'da 24.4, Hanak'ta 20.9, Kars havalimanında 20.8, Erzincan'ın Otlukbeli'nde 19.3, Kars'ın Selim, Erzurum'un Tekman'da 18.5, Erzincan'ın Refahiye, Ardahan merkezde 18.4, Kars'ta 17.1, Erzurum'da 13, Erzincan'da 7.4, Muş'ta 6.6, Iğdır'da 2 dereceyi buldu.

Türkiye'nin en soğuk kenti Ardahan'da TIR, kamyon, pikap, minibüslerin yakıt depolarıyla, içme suyu şebekeleriyle sayaçlarında donmalar oldu. Sürücüler taşıtlarını çalıştırabilmek için tenekelerde ateş yakarak önce yakıt deposunu ısıttılar.Buzlanma giderildikten sonra güçlükle çalıştırılan bazı taşıtlara akü takviyesi yapıldı. Şoförler, yakıt depolarında meydana gelen donma yüzünden perişan olduklarını belirttiler. Şoförler, "Her sabah kalkıyoruz araba donmuş, çalışmıyor. Doğu çok zor bir memleket. Kışın yaşamak çok zor. Eve ekmek götürmek için binbir zorluk ve çile çekiyoruz" diye konuştular.