Yaralı polis memuru şehit oldu

Adana'da terör örgütü PKK sempatizanlarının düzenlediği korsan gösteri sırasında bıçaklanan polis memuru şehit oldu. Olay yerinde araştırma yapan polis, meslektaşlarını bıçaklayan saldırganı ararken, bu olay sonrası göstericiler, bir kez daha ortaya çıkmadı.

15 Ağustos 2009 Cumartesi, 19:57
Abone Ol google-news

Adana'daki gösteriler sırasında bıçakla yaralanan Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru hastanede yaşamını yitirdi.

Adana Valisi İlhan Atış, Adana Numune Hastanesi'nde yaptığı açıklamada, Dağlıoğlu mahallesinde terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen izinsiz gösteriye müdahale sırasında göğsünden bıçaklanan 24 yaşındaki polis memuru Ferdi Özkan'ın, doktorların tüm müdahalelerine karşın yaşamını yitirdiğini söyledi.

Atış, 3 yıllık polis memuru Özkan'ın ilk görev yerinin memleketi Adana olduğunu ifade ederek, ''Annesi, babası ve ablası ile tüm yakınları ve polis teşkilatına başsağlığı diliyorum. Biz bu mesleğe girerken başımızı ortaya koyuyoruz. Olmasa iyi olurdu ama biz şehit vermeye alışık bir milletin mensubuyuz. Çok üzüldük'' dedi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirten Atış, şu ana dek gözaltına alınan zanlının bulunmadığını kaydetti.